Przewodniki

Gdynia

Gdynia

Wg rankingu Newsweeka - najlepsze miejsce do życia. Najmłodsze miasto Trójmiasta.

Gdy spojrzeć do encyklopedii, co kryje się pod hasłem „Gdynia”, przeczytamy, że to 86-letnie miasto na prawach powiatu. Położone nad Zatoką Gdańską, w województwie pomorskim, wraz Gdańskiem i Sopotem tworzy Trójmiasto. Jego powierzchnia to 135 kmkw., a liczba mieszkańców sięga 250 tys.

Przeczytamy, że Gdynia jest portem morskim, a wkrótce będzie także lotniczym. Dowiemy się, że w Gdyni - Żeglarskiej Stolicy Polski - do dyspozycji posiadaczy jachtów i łodzi jest nowoczesna marina, która każdego lata gości uczestników regat o randze europejskiej. Przeczytamy o działających w mieście klubach sportowych, wielokrotnie sięgających po mistrzostwo Polski i nowoczesnych obiektach, które mają do swojej dyspozycji. Wśród nich - Narodowy Stadion Rugby, Stadion Miejski, Hala Sportowo- Widowiskowa „Gdynia”.

Encyklopedia poinformuje nas, że Gdynia to miasto festiwali: Polskich Filmów Fabularnych, Teatrów Muzycznych oraz Heineken Open’er. Nie zabraknie wiadomości o walorach przyrodniczych i turystycznych - o otaczających miasto wzgórzach, o słynnym na całą Polskę klifie, o bulwarze nadmorskim i Skwerze Kościuszki. Będzie też z pewnością kilka słów o muzeach, które można zwiedzać w młodej wciąż Gdyni i zabytkowych statkach, na pokłady których można wchodzić. Przede wszystkim przeczytamy jednak, że Gdynia to miasto z morza i marzeń. Z marzeń ludzi, którzy położoną nad morzem małą wioskę rybacką postanowili przemienić w port liczący się nie tylko na Bałtyku.


Poleżcamy również

atrakcje imprezy


Copyright 2016 Projekt LATO, region trójmiasto Gdańsk, Sopot, Gdynia Web Design by: Virtual Services | Powered by: SkyCMS